Televizija Plus

NAPREDAK NEMOĆAN PROTIV RASPOLOŽENE ZVEZDE

Fudbaleri Napretka poraženi su na Gradskom stadionu u Kruševcu od Crvene Zvezde rezultatom 2:0 u 19.kolu Superlige Srbije. Već u petom minutu beogradski tim je poveo preko Milana Rodića. Korner je izveo Katai, a loptu je sa prve stative prebacio Strahinja Eraković. Na pravom mestu se našao Rodić i doveo svoj tim u prednost. Vođstvo gostiju duplirano je u 43.minutu kada je Njegoš Petrović sjajno proigrao Kataia koji je „bocnuo“ loptu preko golmana Jordanova za 2:0. Na samom početku drugog dela Napredak je propustio najbolju šansu na meču, Đuričković je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora je ali je pogodio stativu. U nastavku akcije lopta se odbila do Marka Bačanina koji je postigao gol. Ipak, isti je nakon konsultacija sa VAR-om poništen.To kao da je ugasilo i poslednju nadu igrača Napretka koji u nastavku nisu ni izbliza bili toliko opasni. Crvena Zvezda je stigla do svog 50 boda i nalaze se na deobi prvog mesta sa Partizanom dok Napredak ostaje na 5.mestu i u narednom kolu ih očekuje gostovanje u Lučanima ekipi Mladosti.