Televizija Plus

POBEDA JEDINSTVA NA STARTU PRVENSTVA NA NOVOM STADIONU

Fudbaleri Jedinstva 1936 pobedom su započeli šampionat Zone Zapad. Kruševljani su u 1.kolu savladali Lugomir sa ubedljivih 6:0. Meč će biti zapisan u fudbalskim almanasima kao prva zvanična utakmica koja se odigrala na novoizgrađenom stadionu Jedinstvo.
Početak novog šampionata Zone Zapad pokazao je ambicije Jedinstva da se bori za prvo mesto i ulazak u Srpsku ligu Istok. Bili su raspoloženi Čarapani za igru pa je tim iz Rakitova bio samo nemi posmatrač na meču odigranom na stadionu Jedinstva. Sve dileme oko pobednika rešene su već nakon prvog dela igre. Furioznom igru Jedinstvo je došlo do prednosti već u 7.minutu kada je Jevremović doveo svoj tim do prednosti. Deset minuta kasnije Jovanović je povećao prednost na 2:0 a tačku na svaku neizvesnost stavio je kapiten Gašić u 38.minutu. On je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca uz pomoć stative savladao iskusnog čuvara mreže Jevtića. Dva minuta kasnije već je bilo 4:0 a strelac je bio Jovanović I postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom delu meča malo su spustili gas puleni trenera Vujovića ali su sa još dva gola stavili pečat na ovu utakmicu. Pogađali su Milanović I Vujčić pa se tako nakon prvog kola Jedinstvo nalazi na prvom mestu na tabeli Zone Zapad.
U narednom 2.kolu fudbaleri Jedinstva su ponovo domaćini. Ovoga puta u goste im dolazi ekipa Orlova iz Jasenova.